Ventspils šodien un rīt

Par Ventspili

Ventspils ir pilsēta, kur ciena pagātni, domā par rītdienu un ražīgi strādā šodien!

Gadsimtiem izkoptais zvejnieku sīkstums un kuršu spīts ir palīdzējis ventspilniekiem pēdējo divdesmit gadu laikā, izsvērti pieņemot lēmumus, profesionāli un mērķtiecīgi strādājot, pārvērst savu pilsētu līdz nepazīšanai, padarot to par mūsdienīgu, sakoptu, attīstītu pilsētu ar patīkamu un ērtu vidi dzīvošanai, attīstītu infrastruktūru, daudzveidīgu kultūras, izglītības, sporta un atpūtas piedāvājumu.

2012.gadā Ventspils atzīta par Eiropas Gada pašvaldību Latvijā.

Vairāk par Ventspili un tajā notiekošo var uzzināt portālā www.ventspils.lv, savukārt par Ventspils tūrisma objektiem, kā arī vietējo valūtu – ventiem, to pelnīšanas un tērēšanas iespējām – Ventspils virtuālajā vēstniecībā www.visitventspils.com.

 

Ko Ventspilī apskatīt ziemā?

Ventspils katram pilsētas apmeklētājam piedāvā daudzveidīgas atpūtas un izklaides iespējas visos gadalaikos.

Arī ziemā pilsētas viesus priecē gotiņu skulptūras no starptautiskā mākslas un mecenātisma projekta „Govju parāde Ventspils 2002” un „Govju parāde Ventspils 2012”. Pavisam Ventspilī var apskatīt 27 gotiņas: 6 gotiņas no „Govju parāde Ventspils 2002”, 4 liela izmēra gotiņas, kā arī 17 gotiņas no „Govju parāde Ventspils 2012”.

Ceļotājus un vēstures mīļotājus gaida Livonijas ordeņa pils, kurā 2012.gadā noslēgusies 2.stāva restaurācija un iekārtota jauna interaktīva ekspozīcija.

Ziemas prieku cienītājus ciemos aicina slēpošanas kalns „Lemberga hūte” ar trasēm slēpotājiem, snovbordistiem, kameršļūkšanas trasi un kalniņu bērniem. No kalna virsotnes uz ventspilniekiem un pilsētas viesiem noraugās skulptūra „Staltbriežiem Kurzemē – 100”. FIA Eiropas Rallija Čempionāta otrā posma Rally Liepāja-Ventspils laikā kalnu šķērsos rallija ātrumposms.

Latvijā vienīgais paceļamais tilts diennakts tumšajā laikā ir pasakaini izgaismots, savukārt tilta pacelšanas laikā lāzeru projekcija rāda pulksteni.

Kad ziemas prieki izbaudīti, sasildīties un atpūsties iespējams Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā ar slīdrenēm, vairākiem baseiniem, burbuļvannām un pirtīm.

 

Ko Ventspils piedāvās 2013. gadā?

Arī šogad Ventspils pilsēta iedzīvotājus un viesus ar daudzveidīgiem kultūras un izklaides pasākumiem, koncertiem, svētkiem un festivāliem. Šogad savu 750 jubileju svinēs Ventspils osta, savukārt Ventspilij apritēs 723 gadi.

Februārī Ventspilī norisināsies „Eirodziesmas 2013” nacionālās atlases fināls, kā arī snovborda un frīstaila slēpošanas kalnā „Lemberga hūte”.

Maijā ar krāšņu pasākumu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma ar velosezona, kā arī apmeklētājiem kļūs pieejamas jaunas un daudzveidīgas atrakcijas Ventspils Piedzīvojumu parkā.

Sportiskā gaisotnē aizritēs jūnijs, jo no 13. līdz 16.jūnijam Ventspilī norisināsies Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde, savukārt 15.jūnijā aicinām piedalīties Piedzīvojumu parka pusmaratonā. Šai pašā dienā notiks arī Latvijas čempionāta posms BMX.

14. jūlijā Ventspilī tradicionāli svinēs Jūras svētkus, no 19. līdz 22.jūlijam Ventspili pierūcinās Baltijas jūras reģiona valstu motobraucēju salidojums “Kurland Bike Meet 2013”, savukārt no 22. līdz 24.jūlijam Ventspilī piestās starptautiskā regate “The Tall Ship Races 2013.

Šogad Ventspilij – 723! Ventspils pilsētas svētkus svinēsim no 2. līdz 4.augustam. No 8. līdz 11.augustam norisināsies Ghetto Games festivāls.

Vairāk par pasākumiem Ventspilī var uzzināt šeit: http://www.visitventspils.com/lv/pasakumu-kalendars/