Rallijs

Rally Liepāja-Ventspils

2013. gada FIA Eiropas Rallija Čempionāta otrais posms no 1. līdz 3. februārim norisināsies Latvijā, un to organizēs biedrība RA Motosport. Rally Liepāja-Ventspils būs ne vien FIA Eiropas Rallija Čempionāta otrais posms, bet arī 2013. gada Latvijas Rallija Čempionāta pirmie divi posmi. Sniegotajos Kurzemes ceļos gan viesu, gan pašmāju autosportistiem trīs dienu laikā būs jāveic ātrumposmi 240 kilometru garumā.

Līdz ar 2013. gadu FIA Eiropas Rallija Čempionāts (ERČ) piedzīvos būtiskas izmaiņas savā sportiskajā formātā. Ar Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) lēmumu, čempionāta rīkošana uz nākamajiem 10 gadiem uzticēta Eurosport Events, kas iepriekš izveidojis veiksmīgo Intercontinental Rally Challenge (IRC) projektu, kas uzskatāms par otro spēcīgāko rallija čempionātu pasaulē. Turpmāk šie divi čempionāti (ERČ un IRC) tiks apvienoti, par pamatu ņemot tieši IRC formātu, radot spēcīgu, skatītājiem aizraujošu sezonu.

FIA Eiropas Rallija Čempionāta 2013. gada sezonas kalendārā iekļauti 13 posmi un norisināsies uz dažādiem ceļa segumiem – grants, asfalts un sniegs. Čempionāts iesāksies Austrijā, kur no 3. līdz 5. janvārim norisināsies Jännerrallye, kam sekos sezonas otrais posms Kurzemes reģionā. Rally Liepāja-Ventspils paredzēts kā sezonas vienīgais ziemas rallijs, kas tiks aizvdīts ar riepām, kas aprīkotas ar sporta radzēm.

Prognozēts, ka pirmie sportisti sacensību norises vietā ieradīsies jau 29. janvārī, lai aprastu ar vietējiem laika apstākļiem un pienācīgi sagatavotos savam startam. Rally Liepāja-Ventspils svinīgais starts un pirmie ātrumposmi tiks aizvadīti 1. februārī Liepājas apkārtnē. Otrās dienas laikā rallijs pamazām virzīsies ziemeļu virzienā, dienu noslēdzot Ventspils pievārtē. Savukārt noslēdzošā rallija diena 3. februārī tiks aizvadīta Ventspils apkārtnē, kur norisināsies arī apbalvošanas ceremonija.

Rally Liepāja-Ventspils norisei līdzjutēji varēs sekot līdz ne tikai klātienē, bet arī Eurosport kanālā 59 pasaules valstīs, kur katras rallija dienas vakarā tiks rādīts raidījums par Latvijas posmu, ar notikumu kospsavilkumu otrdienā. Papildus tam, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā šos raidījumus retranslēs TV6 kanāls.

 


View Rally Liepāja-Ventspils in a larger map