Liepāja

Laipni lūgti Liepājā!

Liepājai ar autoralliju ir īpašas attiecības. Liepāja ir vieta, kur pirms gandrīz piecdesmit gadiem Latvijā aizsākās rallija kultūra un tika organizētas pirmās sacensības. Tolaik daudzi vēl nezināja, kas vispār ir rallijs un kā tas norit, bet cilvēkiem bija aizrautība un vēlme ļauties šim motoru rūkoņas un adrenalīna vilinājumam.

Arī es pats esmu uzaudzis ģimenē, kur rallija tradīcijas un vērtības tiek turētas augstā godā – gan mans tēvs Mārtiņš Sesks ir rallija lietpratējs un viens no šī sporta veida aizsācējiem Latvijā, gan arī es pats un tagad arī mani bērni turpina šo aizraušanos.

Tādēļ man ir patiess prieks sveikt tik daudzus profesionālus un pieredzējušus augstākās raudzes sportistus Liepājā. Esmu pārliecināts, ka rallijs Liepājas pusē būs izaicinājumiem bagāts un spraigs, bet tā būs arī iespēja parādīt labāko sniegumu, ko novērtēs gan sportisti, gan skatītāji. Atliek jums tikai novēlēt to, ko parasti Latvijā novēlam motosportistiem – lai grāvjiem vāki!

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs
Uldis Sesks

 

Fakti un Skaitļi

Pilsētas tiesības iegūtas 1625. gadā

Platība: 60,4 km2

Iedzīvotāju skaits: 81 939 (2012)

Koordinātas: 56° 30′ 42″ N, 21° 0′ 50″ E

Tīmekļa vietne: http://www.liepaja.lv

 

 

 

 

Liepāja ir trešā lielākā Latvijas pilsēta — pilsēta, kurā veiksmīgi īstenotas pārmaiņas, jo cilvēki, kas jau 750 gadu dzīvo uz smilšu strēles starp Dzintara jūru un ezeru, vienmēr bijuši izturīgi, gudri un drosmīgi. Liepājā attīstīta rūpnieciskā ražošana — tiek izgatavota gan smalka veļa, gan arī metāla izstrādājumi. Liepājas neaizsalstošajā ostā — speciālajā ekonomiskajā zonā — veiksmīgi tiek veikta komercdarbība un iekārtota jahtu osta tūristiem.

Laipni lūgti Liepājā, mūzikas pilsētā!