Aktuāli
Eurosport Events: Latvijā būs fantastisks Eiropas rallija čempionāta posms!
05.11.2012

Jau ziņojām, ka biedrība RA Motosport ir oficiāli noslēguši sadarbības līgumu ar Eurosport Events un rīkos ERČ otro posmu, kas notiks no 1. līdz 3. februārim Liepājā un Ventspilī. Eurosport Events, kas līdz šim organizēja Intercontinental Rally Challenge (IRC) seriālu, ieguvuši tiesības nākamos 10 gadus rīkot ERČ, apvienojot šos abus pasākumus.
Eurosport Events komercdirektors Antonello Lodoletti, viesojoties Rīgā, piekrita sniegt interviju Delfi portālam.

Cik daudz no IRC filozofijas jūs saglabāsiet Eiropas čempionātā?
Pamatā visu. Saglabāsim aizraušanos, pielietosim savu IRC pieredzi, biznesa modeli, visu, lai noorganizētu fantastisku Eiropas čempionātu. Mēs gribam uzsvērt, ka tā nebūs pāreja no IRC uz ERČ, tā būs Eiropas meistarsacīkšu pārņemšana. Mēs esam pārliecināti, ka tas nāks par labu gan sportistiem, gan komandām, visiem, kas ir iesaistīti tajā.

Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Cik daudz no IRC posmiem jūs pārnesīsiet uz ERČ?
Oficiālais čempionāta kalendārs pagaidām nav izziņots, tas tiks izdarīts oktobra beigās vai novembra sākumā. Mēs sadarbojamies, pētām, strādājam kopā ar esošajiem un jauniem rallijiem, lai izveidotu perfektu kalendāru. Jūs (Rallijs Liepāja-Ventspils - aut.) jau esat apstiprināti, tāpat Jännerrallye (Austrijā), tāpat mēs saglabāsim dažus vēsturiskos rallijus kā Korsiku, Ipru, Barumu, protams.

Jūs, izskatās, radīsiet sīvu konkurenci par iekļūšanu kalendārā. Kādi ir jūsu vērtēšanas kritēriji, jo rallijs Liepāja-Ventpils nekad nebūs, piemēram, kā Montekarlo rallijs...
Mēs izvērtējam ļoti daudzas pozīcijas. Vietējie organizatori, atbalsts no pašvaldībām, no sponsoriem, no valdības. Visbeidzot, kas nav mazsvarīgi - ainava! Nedrīkst aizmirst, ka no televīzijas viedokļa arī apkārtne rallijā ir ļoti svarīga. Latvijā, protams, būs vēl arī jācer uz sniegu, tad šis rallijs kļūs vēl iespaidīgāks. Man bija iespējam pabūt dažos ātrumposmos - tie ir ļoti skaisti. Šis būs fantastisks rallijs!

Šis čempionāts būs orientēts uz sportistiem, TV auditoriju vai skatītājiem klātienē?
Mūsu mērķis ir sekot IRC pēdās un veidot ERČ atvērtu sportistiem, jauniem braucējiem, taču arī neaizmirst par esošajām zvaigznēm, kas gribētu startēt mūsu sacensībās. Mēs vēlamies saglabāt šo atvērtību un varbūt radīt vēl kādu nākotnes zvaigzni, kā esam to darījuši iepriekš.

Kāda būs asfalta un grants ralliju proporcija?
Šis ir viens no tūkstoš jautājumiem, pie kā strādājam, veidojot kalendāru. Protams, asfalta un grants ralliju attiecība ir ļoti svarīga. Es varu apliecināt, ka puse kalendārā iekļauto posmu būs ziemas un grants ralliji, bet otra puse - asfalta. Līdz ar to nākamā sezona būs labi sabalansēta.

Kādas automašīnu klases sacentīsies čempionātā?
Mēs pieņemsim visas klases, jo vēlamies pie sevis redzēt pēc iespējas vairāk dalībnieku. Protams, tām visām būs jāatbilst FIA noteikumiem.

Vai TV skatītājiem interesē rallijs?
Paskaitiet paši - pa šiem sešiem gadiem, ko rīkojam un translējam IRC rallijus Eurosport kanālā, auditorija ir sasniegusi 100 miljonus skatītāju pasaulē, bet Eiropā vien mūs redz 120 miljonos mājsaimniecību. Turklāt mēs ne tikai translējam tradicionālās televīzijas pārraides, bet arī piedāvāsim dažādas aplikācijas modernajiem medijiem - planšetdatoriem un viedtālruņiem. Turpināsim translēt arī ātrumposmus tiešraidē, diemžēl ne no Latvijas, jo tās, kā jūs to saprotat, ir ļoti lielas izmaksas.

- Līga Stirna, Delfi