Aktuāli
Piecas lietas, kas mums patika „Rallijā Liepāja-Ventspils”
08.02.2013

FIA Eiropas Rallija čempionāts pagājušā nedēļā viesojās Latvijā, kur pirmo reizi notika „Rallijs Liepāja-Ventspils”. Šajā ziemas rallijā mums patika piecas lietas.

1. Delekūra sagādātais pārsteigums

Nav jāatgādina, ka Fransuā Delekūrs (François Deleour) ir rallija leģenda. Piektdienas pirmajā posmā viņš to pierādīja, lielāko daļu posma nobraucot ar atvērtām vadītāja durvīm pēc tam, kad pēc trešajā ātrumposmā salūza durvju bloķēšanas mehānisms. Tā nebija problēma kreisajos līkumos, taču katru reizi, kad 50 gadus vecais braucējs grieza pa labi, viņam bija jābrauc ar vienu roku, lai noturētu durvis aizvērtas. Neticami, bet viņš uzrādīja otro ātrāko laiku.

2. Jauno zvaigžņu lieliskais sniegums

Kreiga Brīna ātrums nekad nav apšaubīts, taču nu jau 23 gadus vecais īrs (viņš svinēja savu dzimšanas dienu otrajā rallija dienā) vēlreiz parādīja iespaidīgu sniegumu, uzvarot piecos ERČ debijas ātrumposmos. Rallijā piedalījās arī Stefans Lefebre (Stéphane Lefebvre), kurš līdz šim nekad nebija braucis pa sniegu un ledu, taču, neskatoties uz to, ERČ 2. posmā noteica tempu līdz brīdim, kad mehāniskas kļūmes dēļ 20 gadus vecais sportists bija spiests palikt otrajā vietā.

3. Varonīgs sniegums

Varonīgu sniegumu parādīja Aleksejs Lukjaņuks, kurš piedalījās nevienlīdzīgā cīņā ar standarta specifikācijas Mitsubishi Lancer automašīnu un ieguva trešo vietu kopvērtējumā, izstājoties tikai divus ātrumposmus pirms finiša, kad, aizskarot sniega valni, tika sabojāts viņa auto eļļas dzesētājs.

4. Draudzīga uzņemšana, lieliska organizācija

Visās „Rallija Liepāja-Ventspils” norises vietās bija nodrošināta draudzīga uzņemšana. Arī organizācija bija augstākajā līmenī, un īpaša uzmanība bija pievērsta ikvienai niansei.

5. ERČ zvaigznes lēcienā

Organizatori bija izplānojuši ātrumposmus pa patiešām lieliskiem ceļiem, kuri bija ikviena braucēja sapnis. Pēdējais ātrumposms tika izveidots faniem par prieku — ātrumposms bija izvietots ap mākslīgo slēpošanas kalnu Ventspilī — vietā, kas viegli pieejama no pilsētas centra (attēlā).

"Ventspils kalns" ātrumposms, kas izveidots slēpošanas trasē. Foto: www.fiaerc.com