Aktuāli
Ketomā uzvar savā pirmajā FIA Eiropas Rallija čempionāta posmā
03.02.2013

Pēc trīs dienas ilgām cīņām un 15 aizvadītiem ātrumposmiem svētdienas pēcpusdienā Ventspilī finišēja FIA Eiropas rallija čempionāta 2.posms Rally Liepāja-Ventspils.

Pēc Rally Liepāja-Ventspils pirmajos piecos ātrumposmos piedzīvotās piekāpšanās pārliecinoši un stabili braucošajiem īru sportistiem Kreigam Brīnam / Deividam Moinihanam (Peugeot 207 S2000), sestdien skrējienu pēc uzvaras FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posmā sāka un rallija turpmākajā gaitā nepārtrauca somu duets Jāri Ketomā / Kajs Lindstrēms (Ford Focus RRC). Apņēmīgie ziemeļnieki savu mērķi sasniedza diezgan pārliecinoši, uzrādot labāko laiku astoņos no kopā 15 ātrumposmiem.

Preses konferencē pēc sacensību finiša Ketomā atklāja, ka sākotnēji bijis grūti pierast pie mašīnas, taču, nobraukto kilometru bagāžu krājot lielāku, nākusi pārliecība un kāpināts arī braukšanas temps, kas rezultātā deva 31 sekundes pārsvaru pār Brīnu un uzvaru somu sportista pirmajā startā FIA ERČ.

Trešajā vietā Rally Liepāja-Ventspils beidza pieredzējušais franču sportists Fransuā Delekūrs ar stūrmani Dominiku Saviņjoni (Peugeot 207 S2000). Kā pēc sacensībām atklāja Delekūrs, viņu lielā mērā pievīlusi neveiksmīgā pārnesumkārbas izvēle – tā bijusi ar Kurzemē aizvadītā rallija specifikai un trases konfigurācijai nepiemēroti īsiem pārnesumiem, kā dēļ ievērojami cieta francūža iespējas attīstīt nepieciešamo ātrumu; viņa gadījumā tie bijis vien 161 kilometrs stundā, kamēr konkurenti pa grants ceļu līkločiem brīžiem traucās pat ar 200 un vairāk kilometriem stundā. Lai vai kā, Delekūrs ar 2 minūšu un 47,5 sekunžu deficītu līdz Ketomā rezultātam spēja noturēties trešajā pozīcijā.

Ceturto vietu, Delekūram zaudējot vien 15,9 sekundes, izcīnīja prasmīgais čehu braucējs Jans Černijs ar stūrmani Pāvelu Kohutu (Škoda Fabia S2000), bet piektajā vietā palika ātrākā no latviešu ekipāžām – Raimonds Kisiels / Arnis Ronis (MINI Countryman JCW RRC). Viņi 243 kilometrus garo ātrumposmu distanci veica 2 stundās, 14 minūtēs un 2 sekundēs, līderim zaudējot 5 minūtes un 46,3 sekundes.

Rally Liepāja-Ventspils noslēgumā ERČ galvenais koordinators Žans Pjērs Nikolā kopā ar Eurosport pārstāvi Gilbertu Roju un bojāgājušā britu autorallista Kolina Makreja tēvu Džimiju izvēlējās sportistu, kura sniegums visvairāk raksturoja Kolina sniegumu savulaik sacīkšu trasēs. Sākotnēji izvēlējušies divus pretendentus – divdesmitgadīgo francūzi Stefanu Lefebru (Peugeot 208 R2) un krievu Alekseju Lukjaņuku (Mitsubishi Lancer EVO X) – Nikolā, Rojs un Makrejs Kolina Makreja speciālbalvu pasniedza Lukjaņukam, kurš dienu iepriekš kļuva par 2013.gada Latvijas rallija čempionāta pirmā posma uzvarētāju.

Vienas ass piedziņas automašīnu konkurencē ātrākais braucējs Rally Liepāja-Ventspils kopvērtējumā bija soms Risto Imonens ar stūrmani Miko Luku (Citroen C2R2 MAX), otrais palika Stefans Lefebre ar Tomasu Dubuā (Peugeot 208 R2), bet trešo vietu izcīnīja latvietis Ralfs Sirmacis / Māris Kulšs (Ford Fiesta R2).

Vienlaicīgi ar FIA ERČ 2.posmu Liepājas, Ventspils un Kuldīgas apkaimes ceļos norisinājās arī Latvijas Rallija čempionāta pirmie divi posmi. Pirmā posma ieskaitē uzvarētāji tika noskaidroti pirmās un otrās dienas deviņos ātrumposmos, un tajos ātrākais bija Aleksejs Lukjaņuks no Krievijas. Viņš rallija kopvērtējumā cīņā par vietu uz pjedestāla augstākā pakāpiena apsteidza igauni Sīmu Plangi un latvieti Mārtiņu Svili. Vienas ass piedziņas automobiļu ieskaitē ātrākie bija trīs Ford Fiesta R2 piloti – Ralfs Sirmacis, Emīls Blūms un Nauris Bruņinieks.

Latvijas čempionāta otrā posma rezultāti un uzvarētāji tika noskaidroti  Rally Liepāja-Ventspils sešos svētdienas ātrumposmos. To ietvaros sportistiem bija jāveic nedaudz vairāk par 109 kilometriem, ko visātrāk nobrauca Jānis Feldmanis / Anrijs Jesse (Mitsubishi Lancer EVO X). Zaudējot 17,5 sekundes, otrais LRČ 2.posma ieskaites kopvērtējumā palika ar Latvijas LAF licenci startējošais Vasīlijs Grjazins / Dmitrijs Čumaks (Mitsubishi Lancer EVO X), savukārt otrreiz uz trešā pakāpiena divu dienu laikā kāpa Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer EVO VIII).

Vienas ass piedziņas automašīnu ieskaitē LRČ 2.posmā uzvaru izcīnīja Emīls Blūms / Ilmārs Vecgailis (Ford Fiesta R2), nieka 3,1 sekundi viņiem zaudēja Ralfa Sirmača ekipāža, bet trešajā vietā, līderim zaudējot 2 minūtes un 2,6 sekundes, ierindojās lietuvieši Edvinas Rudaitis / Edvinas Pagirskas (Ford Fiesta R2).

Vairāk rezultāti: www.autorally.lv