Aktuāli
Latvijas Rallija čempināta pirmā posma uzvarētājs Lukjaņuks
02.02.2013

Latvijas rallija čempionātā (LRČ) sestdien aizvadītie seši posmi iezīmējuši 1.posma noslēgumu un līdz ar to arī viesuši skaidrību par to, kura ekipāža bijusi ātrākā sezonas pirmajos 133 sacensību kilometros. Tie ir Krievijas pārstāvji Aleksejs Lukjaņuks / Aleksejs Arnautovs  (Mitsubishi Lancer EVO X), turklāt viņiem rīt ir lieliska iespēja Latvijas čempionāta ieskaitē pārsvaru izkopt vēl lielāku, jo svētdienas sešu ātrumposmu 109 kilometri veidos LRČ 2.posmu.

Savu apņemšanos uzvarēt Lukjaņuks pierādīja ar lielu ātrumu un septiņām uzvarām deviņos ātrumposmos. Kā intervijā Rallija Radio norādīja pats sportists, vienubrīd viņš redzējis spidometra bultiņu tuvojamies 210 kilometru stundā atzīmei un tas viņam LRČ 1. posma kopvērtējumā tuvākos sekotājus, igauņus Sīmu Plangi / Mareku Sarapū (Mitsubishi Lancer EVO X) apsteigt par 1 minūti un 33,5 sekundēm. Trešais LRČ pirmā posma kopvērtējumā palika Mārtiņš Svilis ar stūrmani Ivo Pūķi, kuri brauc ar Mitsubishi Lancer EVO VIII, bet ceturtie palika Raimonds Kisiels / Arnis Ronis ar MINI Countryman JCW RRC sacīkšu auto.

Vienas ass piedziņas automobiļu ieskaitē Latvijas čempionāta pirmajā posmā bija Ralfs Sirmacis ar stūrmani Māri Kulšu (Ford Fiesta R2). Tuvākos sekotājus Emīlu Blūmu / Ilmāru Vecgaili (Ford Fiesta R2) Sirmacis pārspēja par 47,5 sekundēm, bet trešajā vietā finišējušos Nauri Bruņinieku / Edgaru Grīnu (Ford Fiesta R2) – par 1 minūti un 8,6 sekundēm.

Rally Liepāja-Ventspils noslēgsies svētdien ar pēdējiem sešiem ātrumposmiem. Pirmajam no tiem (Ventbunkers 2, Alsunga) starts tiks dots jau 8:30 no rīta, savukārt uzvarētāju apbalvošana Olimpiskajā centrā Ventspils notiks plkst. 20:00.

Rally Liepāja Ventspils rezultāti šeit: www.autorally.lv