Aktuāli
FIA ERČ 2. posma vadībā izvirzījies Ketomā
02.02.2013

Eiropas rallija čempionāta (ERČ) 2.posma kopvērtējuma tabulas galvgalī par izmaiņām gādā sīvā cīņa starp īriem Kreigu Brīnu / Deividu Moinihanu (Peugeot 207 S2000) un Somijas pārstāvjiem Jāri Ketomā / Kaju Lindstrēmu (Ford Fiesta RRC). FIA Eiropas rallija čempionāta ieskaitē sacenību intriga turpināsies līdz pēdējiem kilometriem.

Eiropas rallija čempionāta (ERČ) 2.posma kopvērtējuma tabulas galvgalī par izmaiņām gādā sīvā cīņa starp īriem Kreigu Brīnu / Deividu Moinihanu (Peugeot 207 S2000) un Somijas pārstāvjiem Jāri Ketomā / Kaju Lindstrēmu (Ford Fiesta RRC). Ja rallija pirmajā dienā ar uzvarām visos ātrumposmos ātrākais bija Brīns, kura pārsvars pār sāncensi kopsummā bija 6,4 sekundes, tad šodien sportisti jau ir apgrieztās pozīcijās, turklāt Ketomā jau ir iekrājis 12,1 sekundes pārsvaru.

Kā noritēs turpmākā cīņa starp abiem sportistiem un kurš kļūs par Rally Liepāja-Ventspils uzvarētāju, redzēsim pēc svētdienas sešiem ātrumposmiem, kuros sacensību režīmā jānobrauc teju pussacīkste - aptuveni 109 kilometriem.  Interesantāku sacīksti varētu padarīti laika apstākļi, proti, saskaņā ar jaunāko meteoroloģisko laika prognozi naktī atkal snigs sniegs un termometra stabiņš noslīdēs zem nulles.

Uz trešo vietu ERČ 2.posma kopvērtējumā pēc deviņiem aizvadītiem ātrumposmiem ir pakāpies Lukjaņuks; viņš Ketomā šobrīd zaudē 1 minūti un 3,4 sekundes, bet apsteigtajiem Fransuā Delekūram / Dominikam Saviņjoni (Peugeot 207 S2000) ir priekšā precīzi 14 sekundes.

Ātrākie latvieši ERČ ieskaitē šobrīd ir Raimonda Kisiela ekipāža un Aivis Egle / Andis Dauga. Viņi patlaban ieņem attiecīgi astoto un desmito pozīciju.

Vienas ass piedziņas automobiļu konkurencē pēc divām Rally Liepāja-Ventspils dienām ir francūži Stefans Lefebrs / Tomass Dubuā (Peugeot 208 R2), somi Risto Imonens / Miko Luka (Citroen C2R2 MAX, +10,4 sekundes) un latvieši Ralfs Sirmacis / Māris Kulšs (Ford Fiesta R2, +2 minūtes un 6 sekundes).

Rally Liepāja-Ventspils noslēgsies svētdien ar pēdējiem sešiem ātrumposmiem. Pirmajam no tiem (Ventbunkers 2, Alsunga) starts tiks dots jau 8:30 no rīta, savukārt uzvarētāju apbalvošana Olimpiskajā centrā Ventspils notiks plkst. 20:00.

Rally Liepāja-Ventspils rezultātus iespējams aplūkot www.autorally.lv.