Aktuāli
Craig Breen: Ceru, ka atgriezīšos Latvijā arī 2014. gadā
28.01.2013

Ko tev devis SWRC iegūtais tituls? Vai tas tev ir nodrošinājis kādas privilēģijas?

Tas man bija liels sasniegums, jo pagājušais gads man bija sarežģīts, tādēļ tas bija būtisks personisks sasniegums. Uzvara šajā čempionātā bija mans sapnis. Tā deva man iespēju iet uz priekšu, jo pēc uzvaras šajā čempionātā un vairākās citās sacensībās pagājušajā gadā mani atzinīgi novērtēja ražotājs Peugeot, tādēļ varu teikt, ka šī uzvara patiesi atvēra man daudzas durvis.

Kurās sacensībās titulu bija sarežģītāk un interesantāk iegūt — FIA Juniors vai SWRC?

Abas sacensības ir pilnīgi atšķirīgas. SWRC sacensībās būtiskāk bija finišēt un braukt gudri un inteliģenti, proti, finišēt visos posmos. Akadēmijas sacensības bija pilnīgi atšķirīgas — mēs cīnījāmies visos posmos; lai uzvarētu šajā čempionātā, visi posmi bija jānobrauc ļoti ātri. Šīs sacensības ir pilnīgi atšķirīgas, tādēļ es lepojos ar uzvaru tajās.

Craig Breen/ Dave Moynihan Rally Liepāja-Ventspils startēs ar 2. numuru. Foto: Peugeot Sports

Vai pēc uzvaras SWRC dalība ERČ nav solis atpakaļ?

Nē, jo patlaban es sadarbojos ar ražotāju, tādēļ man tas ir ļoti liels solis uz priekšu. Viss, ko vēlas ražotājs, man ir liels solis uz priekšu. Es patiešām esmu ļoti apmierināts ar to, ko esmu panācis.

Vai tu jūties gudrs un pieredzējis salīdzinājumā ar saviem Peugeot komandas biedriem, jo viņi taču ir ļoti jauni braucēji?

Nu, man šķiet, ka viens no viņiem tomēr ir vecāks par mani. Es esmu rallijā tikai kopš 2009. gada, tādēļ neuzskatu sevi par veterānu vai klasiskā rallija braucēju; arī es joprojām mācos. Jā, Junior Academy bija lieliska iespēja mācīties, un ir patīkami, ka šajā sezonā divi komandas biedri iet manās pēdās, tādēļ šī iespēja mani patiesi iepriecina.

Cik liela ir tava ziemas rallija pieredze pa grants ceļiem?

Divas reizes esmu piedalījies Zviedrijas rallijā — 2011. gadā un pagājušā gadā, un mēs guvām patiešām labus rezultātus. Man ļoti patīk ziemas rallijs, un parasti katru gadu dodos uz Norvēģiju, lai piedalītos ziemas rallijā, tādēļ šis rallija veids man nav svešs.

Vai līdz šim esi dzirdējis par Latviju un Latvijas ralliju?

Godīgi sakot — nē! Es nezinu daudz par Latviju un tikai nedaudz esmu dzirdējis par šeit notiekošajām sacensībām. Man šķiet, ka nedaudz esmu redzējis Ralliju „Kurzeme”, esmu skatījies ar borta kamerām filmēto materiālu, lai saprastu, kādi ir ātrumposmi. Man ir maz zināms par Latvijas ralliju, taču patlaban vācu daudz informācijas par to, kāds tas ir. Visam vajadzētu būt labi.

Vai esi izsūtījis spiegus?

(Smejas) Nē, vēl nē.

Kāds ir tavs galvenais mērķis „Rally Liepāja-Ventspils”?

Gūt pieredzi rallijā, jo mēs ceram atgriezties šeit 2014. gadā, un es ceru, ka šis rallijs tiks iekļauts arī 2014. gada čempionātā, tādēļ mēs cīnīsimies par uzvaru. Šajā sezonā jāparāda labs ātrums. Ziniet, man šīs sacensības ir liels solis uz priekšu un lieliska iespēja mācīties. Uz mums netiek izdarīts liels spiediens gūt labus rezultātus — mums tikai jāparāda labākais sniegums, jākoncentrējas, jācenšas un jābūt aizrautīgiem, un neatkarīgi no rezultāta mēs visi būsim apmierināti.

Craig Breen Latvijā cer atgriezties arī nākamgad. Foto: Peugeot Sports.

Kas tevi visvairāk satrauc saistībā ar sacensībām Latvijā?

Mani nekas nesatrauc, esmu patiešām sajūsmā par šo lielisko iespēju, kas man dota.

Vai sekoji līdzi ERČ pirmajam posmam Austrijā?

Tas bija ļoti skaists rallijs; laika apstākļi bija ļoti mainīgi — reizēm sniegs, reizēm slapjš asfalts. Bija interesanti vērot cīņu starp Janu (Jan Kopecky) un Braienu (Bryan Bouffier). Skatījos sacensības televīzijā — pārraide bija patiešām laba, Eurosport bija paveicis lielisku darbu. Es biju mājās, skatījos sacensību un gaidīju Latvijas ralliju. Bija patīkami apzināties, ka piedalīšos šā čempionāta nākamajā posmā Latvijā.

Tavā kalendārā paredzēti astoņi ERČ posmi — vai, ņemot vērā ERČ punktu skaitīšanas sistēmu, tu domā cīnīties par titulu?

Patlaban es domāju tikai par katru posmu atsevišķi — es vēlos braukt pēc iespējas profesionālāk un katrā posmā ieguldīt pēc iespējas vairāk darba un labāk sagatavoties, un, ja mēs tiksim līdz pēdējam posmam un varēsim cīnīties par titulu čempionātā, es būšu ļoti apmierināts. Es tikai vēlos darīt visu, kas manos spēkos, un gūt labus rezultātus.

Īrs franču komandā — kā tu tur jūties?

Šī situācija varētu nepatikt manai valstij (smejas). Es jūtos patiešām ļoti labi. Es vēl tik labi nepazīstu savus komandas biedrus, taču ceru uz labu sadarbību ar viņiem. Es domāju, ka man ar visiem izveidosies laba sadarbība, jo esmu redzējis šo komandu Francijas čempionātā un IRC.

 - Līga Stirna