Aktuāli
Apstiprināts FIA Eiropas Rallija čempionāta kalendārs 2013. gadam
15.12.2012

*Brīvās vietas jūlijā piešķirtas grants rallijiem Rumānijā un Sanmarīno

*2013. gada notikumu pārskatītajā sarakstā iekļautas Kanāriju salas

*Žans Pjērs Nikolā (Jean-Pierre Nicolas) sniegotie posmi ir “skaistākais veids, kā uzsākt ERČ sezonu”

Kalendārā iekļauti septiņi asfalta seguma, četri grants seguma un divi sniega seguma ralliji, kas no janvāra līdz novembrim notiks dažādās vietās Eiropā. Visi posmi tiks filmēti un pārraidīti Eurosport Events kanālā un vismaz divi posmi – Azoru salas un Korsika – tiks rādīti tiešraidē Eurosport kanālā.

Brīvās vietas, kas atvēlētas diviem grants rallijiem jūlijā, piešķirtas Sanmarīno rallijam un Sibiu rallijam Rumānijā, taču El Corte Inglés rallijs Kanāriju salās aizstās Īrijas ralliju kā pirmais asfalta rallijs sezonā, kas notiks 21.–23. martā.

Organizatori Kanāriju salās sniegs palīdzību komandām, kas dosies uz sacensībām, — Īrijas rallija organizatori nevarēja izpildīt Eurosport Events piedāvātā līguma nosacījumus.

Fransuā Riveiru (François Ribeiro) — Eurosport Events motosporta attīstības direktors norādīja: „Mēs vēlamies panākt, lai dažādu segumu sacensības būtu līdzsvarā, kā arī saprātīgas loģistikas izmaksas komandām. Visiem izvēlētajiem rallijiem ir stabils sportiskais pamats, būtisks vietējo plašsaziņas līdzekļu atbalsts un lieliski līdzjutēji — visi elementi, kas mums vajadzīgi, lai ERČ 2013 būtu veiksmīgs. Patlaban mēs smagi strādājam ar visiem ralliju organizatoriem un vietējām pašvaldībām, lai pēc iespējas vairāk sacensību parādītu tiešraidē.”

Žans Pjērs Nikolā — bijušais starptautisko ralliju braucējs un patlaban ERČ galvenais koordinators — ir apmeklējis valstis, kurās notiks abi sniega seguma ralliji, proti, Austriju un Latviju, un ir patiešām gandarīts.

„Jännerrallye norisināsies apstākļos, kas ļoti līdzīgi Montekarlo, proti, mainīgos ziemas laika apstākļos, jo rallijs notiks janvāra sākumā,” norādīja Nikolā. „Mēs redzējām plašus un neticami kalnainus ātrumposmus ar līdzenu asfalta segumu. Pasākuma organizatori jau ir saņēmuši vairāk pieteikumu nekā iepriekšējos gados un ir pagarinājuši pieteikšanās termiņu līdz 15. decembrim, lai atvēlētu komandām vairāk laika reģistrēties”.

Paredzams, ka sniegs veidos arī otrā posma — Rally Liepājas-Ventspils — fonu, kas notiks pa grants ceļiem starp divām Latvijas pilsētām februāra sākumā. „Kad mēs apmeklējām Rally Liepājas-Ventspils norises vietu, sniegs tikai nesen bija sācis snigt,” Nikolā turpina. „Ātrumposmi norisināsies pa labu, tīru segumu bez grambām vai lieliem akmeņiem. Ātrumposmos ir daudz nepārredzamu pakalnu, un paredzams, ka vidējais ātrums būs 100 līdz 120 km/h. Tāpat kā Jännerrallye, ātrumposmi Latvijā būs liels izaicinājums braucējiem un izskatīsies ļoti interesanti televīzijā. Esmu saistīts ar ralliju gandrīz 50 gadus, taču, godīgi sakot, Latvijā necerēju ieraudzīt tik kvalitatīvus ātrumposmus.”

Ir apstiprināts arī FIA Eiropas Rallija Čempionāta nolikums. Būtiskākais ir tas, ka braucējiem nebūs jāpiedalās noteiktā minimālajā skaitā sacensību — tiks ieskaitīti to četri labākie rezultāti no pirmajiem septiņiem posmiem un to labākie četri rezultāti no pēdējiem sešiem posmiem. Kopvērtējumā tituls tiks piešķirts labākajam pilotam, stūrmanim, 2WD automašīnai, kā arī Production Car ieskaitē, kas nebūs jāreģistrē.

Komandu ieskaitē tiks izcīnīti trīs jauni tituli - kopvērtējumā, 2WD un Production Car ieskaitēs. Komandām jāreģistrējas FIA un jāsamaksā reģistrācijas maksa. Savukārt grants posmos, lai noteiktu starta kārtību, notiks kvalifikācijas brauciens.

Eurosport Events ir uzņēmies saistības attiecībā pret trijām kategorijām: „Eurosport Events filmēs un reklamēs visas trīs kategorijas televīzijā un internetā, proti, cīņu starp braucējiem tādās kategorijās kā Super 2000, reģionālās rallija automašīnas un R5 automašīnas. Būtisku ERČ pārraižu daļu mēs atvēlēsim arī jaunajam Komandu čempionātam, kurā, kā plānots, piedalīsies dažas pieredzējušākās Eiropas rallija komandas,” apstiprināja Fransuā Riveiru.

 

FIA Eiropas Rallija Čempionāta 2013. gada kalendārs:

01: International Jännerrallye (Austrija) / asfalts/sniegs / 2013. gada 3.–5. janvāris

02: Rally Liepāja-Ventspils (Latvija) / grants/sniegs / 2013. gada 1.–3. februāris

03: Rally Islas Canarias El Corte Inglés (Spānija) / asfalts / 2013. gada 21.–23. marts

04: SATA Rallye Açores (Portugāle) / grants / 2013. gada 25.–27. aprīlis

05: Tour de Corse (Francija) / asfalts / 2013. gada 16.–18. maijs

06: Croatia Rally* (Horvātija) / asfalts / 2013. gada 6.–8. jūnijs

07: GEKO Ypres Rally (Beļģija) / asfalts / 2013. gada 27.–29. jūnijs

08: Rally San Marino** (Sanmarīno) / grants / 2013. gada 11.–13. jūlijs

09: Sibiu Rally (Rumānija) / grants / 2013. gada 25.–27. jūlijs

10: Barum Czech Rally Zlín (Čehija) / asfalts / 2013. gada 30. augusts–1. septembris

11: Rally Poland (Polija) / grants / 2013. gada 27.–29. septembris

12: Rallye Sanremo (Itālija) / asfalts / 2013. gada 10.–12. oktobris

13: Rallye International du Valais (Šveice) / asfalts / 2013. gada 7.–9. novembris

* Jāparaksta organizatora līgums.

** Jāapstiprina Nacionālajai autosporta federācijai.